9 grudnia 2022

Aktywność fizyczna jest ważna

Coraz większy problem w naszym społeczeństwie stanowi fakt, że coraz więcej z nas ma problemy z otyłością lub chociaż z nadwagą. Nie zdajemy sobie sprawy z tego, jak wiele osób dotykają z tego względu problemy zdrowotne i różnego rodzaju schorzenia. Co najgorsze, badania pokazują, że również dzieci w naszym społeczeństwie są dotknięte plagą otyłości. Wiele z nich już skarży się na cukrzycę.
Lekarze jasno stwierdzają, że sytuacja ta wynika ze złego trybu życia, jaki prowadzimy na co dzień. Większość z nas nie ma bowiem an nic czasu i żyje w ciągłym biegu. Przez to jadamy co popadnie i często są to produkty przetworzone i bardzo kaloryczne, a nie dające nam żadnych wartości odżywczych.
Poza tym, nie uprawiamy żadnych sportów. Poruszamy się wszędzie samochodami i tak naprawdę nie mamy nawet czasu w tygodniu na spacer. Kiedy już zaczyna się nasz czas wolny, zasiadamy przed telewizorem z pilotem. Zaleca się jednak, żeby minimum trzy godziny w tygodniu poświęcić jakiejkolwiek aktywności fizycznej.