4 października 2023

Aktywność na rynku transferowym

We wszystkich mediach związanych ze sportem, ale także w mediach zajmujących się najważniejszymi wydarzeniami w świecie – kwestie transferów największych gwiazd danej dyscypliny sportowej pomiędzy klubami są wyjątkowo ważne.
Większość klubów zrzeszonych w federacji UEFA musi stosować się do zasad związanych z okienkami transferowymi, czyli sztywnym okresem, w którym kluby mają prawo do dogadywania szczegółów kontraktów z zawodnikami lub ich agentami i ich finalizowania. Poza okienkiem zawodnik musi skupić się na wypełnianiu swojego aktualnego zobowiązania wobec klubu, w którym przebywa.
To bardzo istotne, ponieważ sprawia, że kluby szukające obowiązkowo wzmocnienia na danej pozycji – czy to przez kontuzję czy brak dostatecznej rywalizacji w składzie – w ostatniej chwili kupują już kogokolwiek, byle tylko nie ryzykować podejścia do sezonu bez wymaganego minimum graczy na danej pozycji. Oczywiście nie trudno zgadywać, że wiele z takich zakupów last minute na rynku piłkarzy do wzięcia okazuje się całkowitym niewypałem.