9 grudnia 2023

Dobry napój dla aktywnych

Osoby uprawiające sport muszą liczyć się ze znaczną utratą potu podczas prowadzonych treningów. Muszą również pamiętać, że wraz z potem tracą bardzo ważne składniki, jakimi są minerały i witaminy. Ponieważ ich ubytki mogą poważnie zaszkodzić funkcjonowaniu organizmu, trzeba je szybko uzupełnić. Dlatego osoby aktywne powinny mieć zawsze pod ręką dobry napój, który nie tylko gasi pragnienie, ale również uzupełnia poziom elektrolitów.
Najlepszą propozycją napoju gaszącego pragnienie i uzupełniającego minerały jest izotonik. Napoje o charakterze izotonicznym zostały stworzone z myślą o osobach aktywnych, które wraz z wydalanym potem tracą duże ilości składników mineralnych. Ich unikalna formuła posiadająca stężenie zbliżone do stężenie płynów ustrojowych w ciele człowieka, pozwala w bardzo krótkim czasie uzupełnić poziom nawodnienia i minerałów.
Receptura napoju izotonicznego bazuje na takich składnikach jak: magnez, sód czy wapń. Nie brakuje w nich również cennych witamin oraz węglowodanów.