15 czerwca 2024

Batony dla aktywnych czy zdrowe ?

Osoby aktywne wiedzą, że nagły spadek energii potrafi dopaść w najmniej oczekiwanym momencie. Na taką ewentualność warto mieć pod ręką smaczną i zdrową przekąskę, jednak jak wiadomo, nie jest to łatwe podczas treningu na siłowni czy biegania w parku. W tym wypadku pomocne jednak okażą się batony energetyczne, które zdobywają w Polsce coraz większe uznanie.
Największym atutem batoników energetycznych jest ich poręczność. Są one niewielkie i bez problemu mieszczą się w kieszeni spodni, można wsunąć je do torebki czy plecaka, nie wymagają żadnych przygotowań. Nie można również pominąć kwestii ich wartości. Są znacznie lepszą i zdrowszą alternatywą, niż klasyczne słodycze ze sklepowej półki i z pewnością przyniosą więcej korzyści, niż słodkie napoje z kofeiną, które kuszą zastrzykiem energii.
Jednak również wśród batonów energetycznych zdarzyć się mogą produkty, które jedynie chcą uchodzić za zdrowe, a wcale takie nie są. Jak się ich wystrzegać? Przede wszystkim uważnie czytać etykiety, by nie spożywać produktów z chemicznymi dodatkami, syropem glukozowym czy utwardzanym tłuszczem.