28 maja 2023

Co osoba aktywna powinna mieć zawsze pod ręką?

Osoby, które aktywnie uprawiają sport, biegają lub ćwiczą na sali treningowej, powinny mieć zawsze pod ręką zdrowe przekąski i napoje, które gaszą pragnienie. Warto sięgnąć nie tylko po wygodne, ale również wartościowe produkty, które przyniosą korzyści kondycji i zdrowiu.
Warto mieć zawsze pod ręką takie produkty, jak:
Napój izotoniczny. Napój izotoniczny świetnie sprawdzi się przy gaszeniu pragnienia, jak również uzupełnianiu utraconych płynów. Warto wiedzieć, że w napoju izotonicznym zawarte są cenne składniki mineralne. To bardzo ważne, ponieważ wraz z potem traci się te dobroczynne czynniki i trzeba je pilnie uzupełnić.
Baton energetyczny. Kiedy przydarzy się spadek energii, nabiera się ochoty na przekąszenie czegoś smacznego. W takiej sytuacji doskonale sprawdzą się batony energetyczne, które można zakupić w sklepach dla sportowców. Warto upewnić się, że baton zawiera wyłącznie zdrowe składniki i że jest wartościowym produktem.
Koktajl proteinowy. Koktajle proteinowe przygotowuje się z wygodnych saszetek, więc można je sobie przyrządzać w niemal każdych warunkach. Stanowią bogate źródło białka.