18 lipca 2024

Rola aktywności fizycznej w naszym życiu

Wszystkie badania potwierdzają ogromna rolę aktywności fizycznej w naszym życiu. Dzisiaj już nie można udawać, że spacer z domu do samochodu jest całym wysiłkiem, które pomaga naszemu organizmowi. Trzeba zdecydowanie większej aktywności.
Uprawianie sportu jest korzystne nie tylko dla naszego ciała, ale i sprawnie funkcjonującego umysłu. Nic dziwnego, że duże korporacje tak zachęcają swoich pracowników do fizycznej aktywności, stosując w tym celu różnorodne zachęty. To im się po prostu opłaca. Sprawny pracownik to po prostu pracownik bardziej efektywny. Najlepsze efekty przynosi aktywność codzienna, a wcale nie trzeba poświęcać na nią aż tak dużo czasu. Wystarczy codzienny półgodzinny marsz ewentualnie kwadrans intensywnych ćwiczeń. Jeśli nie możemy wygospodarować codziennie tyle czasu wolnego, to koniecznie powinniśmy to zrobić przynajmniej trzy razy w tygodniu.
Ruch jest ważny również w przypadku dzieci. Rośnie nam pokolenie, które większość czasu spędza przed komputerem. Koniecznie trzeba to zmienić.